آجاک - acak آینده پژوهی
بدبنال سفر شركت های فناور به ارمنستان اعلام شد؛

تولیدات مشترك فناورانه ایران و ارمنستان افزایش می یابد

تولیدات مشترك فناورانه ایران و ارمنستان افزایش می یابد

به گزارش آجاک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پی دومین سفر برخی از شرکت های دانش بنیان کشورمان به ارمنستان اعلام نمود: تولیدات فناورانه مشترک دو کشور افزایش خواهد یافت.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی با هدف توسعه بازار جهانی محصولات و خدمات ایران ساخت راهی کشور ارمنستان شدند تا در نشست های رودررو با همتایان ارمنی خود فضای کار اشتراکی میان دو کشور را تسهیل کنند.
این کار به ورود محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار اوراسیا نیز کمک می نماید.
بازار ارمنستان ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت های دانش بنیان و خلاق دارد و تبادل تجاری با این کشور می تواند نقشی موثر در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد.
به همین دلیل بعد از اعزام اولین گروه فناورانه ایرانی به کشور ارمنستان در بهمن ماه سال گذشته، برای بار دوم شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی به این کشور اعزام شدند تا همکاری ها میان دو کشور تقویت شود.
برگزاری «نشست تخصصی بین شرکت های ایرانی و ۱۲۰ شرکت ارمنستانی در زمینه های مختلف فناورانه»، «نشست تخصصی میان ۱۵ شرکت ایرانی و ۴۰ شرکت ارمنی در حوزه فناوری های ارتباطات و اطلاعات» و «بازدید از مراکز و زیرساخت های فناورانه این کشور» همچون برنامه های این سفر است.
کشور ارمنستان بواسطه داشتن جمعیت ۸ میلیونی خارج از مرزهای خود و در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا فرصت و ظرفیت مناسبی برای اجرای پروژه های فناورانه این کشورها دارد.
بر اساس این گزارش، کشور ارمنستان باتوجه به جمعیت ۳ میلیون نفری خود توان خیلی از طرح ها را ندارد و بنا بر این در تلاش است تا با بهره گیری از ظرفیت دیگر کشورها این پروژه ها را اجرائی کند.
بر همین اساس یک تیم فناورانه از شرکت های فعال در زمینه صنایع خلاق و آی تی خصوصاً برنامه نوسی سفارشی توسط کارگزار تخصصی معاونت علمی و فناوری در این کشور شکل گرفته است تا روند صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان کشورمان به ارمنستان را سرعت دهد و تولیدات مشترک میان ۲ کشور افزایش یابد.
شرکت های اعزام شده به این کشور در زمینه هایی همچون صنایع خلاق، مواد، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی فعالیت می نمایند.منبع:

1400/04/10
13:40:44
0.0 /5
723
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی