آجاک - acak آینده پژوهی

نیروگاه خورشیدی ۱۴ مگاواتی در دانشگاه باهنر كرمان راه اندازی می شود

نیروگاه خورشیدی ۱۴ مگاواتی در دانشگاه باهنر كرمان راه اندازی می شود

به گزارش آجاک رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان از تأسیس نیروگاه خورشیدی 14 مگاواتی در زمینی به مساحت 20 هکتار در پردیزه افضلی پور این دانشگاه با همکاری شرکت های داخلی و خارجی آگاهی داد و اظهار داشت: تفاهم نامه این پروژه در مرکز استان منعقد شد.


به گزارش چهارشنبه ایرنا، محمدعلی طاهر اضافه کرد: این تفاهم نامه بین دانشگاه شهید باهنر کرمان با همکاری شرکت مشاور باد مهر توان گستر به همراه شریک تجاری خود شرکتMORE+ ایتالیا، شرکت بهشت ایرانیان سبز تابناک و شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان هستند.
وی گفت: به این منظور نشست مشترک بمنظور عقد تفاهم نامه فی درخلال دانشگاه شهید باهنر کرمان و شرکت مشاور باد مهر توان گستر برای تاسیس نیروگاه خورشیدی ۱۴ مگاواتی در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در پردیزه افضلی پور این دانشگاه انجام شد.
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: قسمتی از یکی از نیروگاه های هفت مگاواتی بعنوان مجموعه آزمایشی به پژوهشکده انرژی و محیط زیست دانشگاه شهید باهنر کرمان بمنظور استفاده های تحقیقاتی استادان ودانشجویان برای انجام کارهای پژوهشی - آموزشی اختصاص داده می شود.
وی اشاره کرد: ساخت و تجهیز یک مرکز تحقیقات برق و انرژی با هزینه کنسرسیوم در دانشگاه با عنوان ساختمان سبزنیز بمنظور استفاده های آموزشی و پژوهشی دانشجویان و اساتید با قابلیت تبدیل شدن به آزمایشگاه مرجع استاندارد سیستم های خورشیدی در ایران به میزان حداکثر ۲۰ هزار یورو(۲۰۰۰۰) در این تفاهم نامه پیش بینی شده است.
مدیر عامل شرکت باد مهر توان گستر و نماینده شرکت های ایرانی و ایتالیایی نیز در این رابطه با تاکید بر توانمندی های دانشگاه شهید باهنر کرمان، اظهار داشت: امیدوارم که پروژه نیروگاه خورشیدی با همکاری دانشگاه و شرکت برق استان به سرانجام برسد و بعنوان یک پروژه پایلوت باشد که دانشگاه شهید باهنر کرمان بتواند بعنوان یک دانشگاه سبز و پیشرو در حوزه انرژی های خورشیدی جایگاه مطرح پیدا کند.
همچنین در نشست انعقاد تفاهم نامه نیروگاه ۱۴ مگاواتی دانشگاه شهید باهنر کرمان موارد تصویب گردید که حداقل نیم مگاوات با بهره گیری از تکنولوژی های مختلف پنل و اینورتر بصورت ثابت و مجهز به ردیاب خورشیدی از نشانه های تجاری متنوع بمنظور بهره برداری بعنوان آزمایشگاه میدانی توسط استادان و دانشجویان و همین طور حداقل ۱۰۰ کیلو وات از این ظرفیت بصورت پایه بلند که امکان استفاده از تراکتور باغی در زیر پنل ها بمنظور آزمایش تولید همزمان گیاهان مناسب در اقلیم کرمان اجرا گردد.
همچنین مقرر شد، هزینه های سالانه حداقل ۲ دانشجوی تحصیلات تکمیلی شامل یک دانشجوی پسا دکتری و یک دانشجوی دکتری در حوزه های در رابطه با انرژی های تجدید پذیر جمعا به میزان سالانه پنج هزار یورو درسال از جانب کنسرسیوم پرداخت گردد.منبع:

1400/04/04
13:52:10
0.0 /5
720
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی