آجاک - acak آینده پژوهی
استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

ایمنی واكسن كرونا از ایمنی طبیعی قویتر است

ایمنی واكسن كرونا از ایمنی طبیعی قویتر است

به گزارش آجاک استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ایمنی ناشی از واکسن ها، اضافه کرد: بطور قطع ایمنی ناشی از واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قویتر و بهتر است.


به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا ناجی روز شنبه گفت: واکسن ها بدن را با میزان مشخص و ترکیب مناسبی از ویروس مواجه کرده و سیستم ایمنی را تحریک می کنند و این درحالیست که این مساله را در ایمنی های طبیعی ناشی از کووید ۱۹ وجود ندارد.
وی ایمنی زایی با واکسن ها را راه کار مطمئن تر و اثربخش تری در مقایسه با ایمنی طبیعی دانست و اشاره کرد: تعامل بدن با ویروس و مقدار ویروسی که به بدن وارد می شود می تواند در افراد مختلف شدت بیماری زایی و عوارض متفاوتی را به همراه داشته باشد.
ناجی به این که علائم و عوارض مبتلاشدن به کرونا ممکنست تا ۲۰۰ برابر در افراد مختلف متغیر باشد، اظهار داشت: ایمنی ناشی از عفونت های طبیعی خصوصا در کرونا و در افراد مختلف بسیار متغیر است.
وی با اشاره به عوارض جانبی ناشی از واکسن کرونا اظهارکرد: عوارض واکسن ها به دو دسته موقتی و بی خطر و عارضه های خطرناک تقسیم می شوند.
ناجی اضافه کرد: درد و تورم محل تزریق، تب، لرز، درد بدن، گلو درد و یا سندرم مشابه علائم آنفولانزا می تواند از علائم شایع و موقتی و عمومی تزریق واکسن ها کووید ۱۹باشد.
رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه هر گونه علامتی که سبب به خطر افتادن جان افراد بواسطه تزریق واکسن شود، قابل قبول نیست توضیح داد: اصولا با اهمیت ترین هدف کارآزمایی های بالینی پیش گیری از ایجاد عارضه های جدی است و به همین دلیل شرکت های واکسن سازی مجوزهای لازم را دریافت می کنند.منبع:

1400/03/30
17:32:56
0.0 /5
620
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی