آجاک - acak آینده پژوهی

سرآمدان علمی ایران عرضه شدند

سرآمدان علمی ایران عرضه شدند

آجاک: علی مرسلی، علی اسفندیار و محمد مهدی شیخ جباری به ترتیب از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شریف و پژوهشگاه دانش های بنیادی از طرف فدراسیون سرآمدان علمی ایران به عنوان برگزیدگان امسال معرفی گشتند.


به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا امروز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میزبان فدراسیون سرآمدان علمی ایران بمنظور معرفی پژوهشگران این دوره از فدراسیون بود.
سه محقق یاد شده از بین یکصد نفر از پژوهشگران و استادان ۴۰ دانشگاه کشور برگزیده شدند.
همچنین در این جلسه که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و روسای چند دانشگاه همراه بود سه دانشگاه صنعتی شریف، تربیت مدرس و پژوهشگاه دانش های بنیادی بعنوان سه مرکز دانشگاهی و علمی سرآمد عرضه شدند.
فدراسیون سرآمدان علمی ایران از سال ۱۳۹۴ با هدف دستیابی کشور به مرجعیت علمی جهانی شروع بکار کرده است و همچون مهم ترین اقدامات این فدراسیون، شناسایی و انتخاب پژوهشگران معتبر، متعهد و پیشرو تحت عنوان سرآمدان علمی و پشتیبانی از آنها است.
این پروسه بطور معمول در اردیبهشت ماه هرسال و بر طبق کارهای ۳ سال قبل (منتهی به دوره ارزیابی) انجام می شود و هر سال ۱۰۰ نفر به عنوان سرآمد علمی، شناسایی و در ۲ گروه الف و ب، متناسب با اعتبار علمی کسب کرده، حمایت می شوند.
معاون علمی و فناودی رئیس جمهوری نیز در این مراسم از افزایش 30 میلیارد تومانی بودجه فدراسیون سرآمدان ایران علاوه بر بودجه اختصاصی فعلی با هدف حمایت هرچه بیشتر از پژوهشگران و نخبگان برتر آگاهی داد.
سورنا ستاری، تاسیس فدراسیون سرآمدان علمی، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران برتر، پشتیبانی از چهار هزار نخبه تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و پشتیبانی از بازگشت نخبگان از دانشگاه های برتر دنیا را همچون برنامه های متنوع معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان نام برد.
وی با تاکید بر اینکه، نیازمند یک تحول فرهنگی بمنظور ارزش قائل شدن برای نخبگان هستیم اضافه کرد: نظام معین و جدیی در ایران برای جذب و پذیرش نیروی انسانی نخبه طراحی و پیگیری نشده است این در حالیست که کشورها برای جذب نخبگان با یکدیگر رقابت می کنند.
وی اظهار داشت: امسال برای اولین مرتبه برای ۱۰۰ نفر رتبه برتر آزمون سراسری افغانستان بورس تحصیلی گذاشتیم اما این مساله متاسفانه دیر صورت گرفت.

ستاری ادامه دارد: ۳۰ نفر از این دانشجویان افغانستانی در زمینه پزشکی در دانشگاه های مختلف همچون یزد و مشهد مشغول به تحصیل هستند..


منبع:

1400/03/28
13:49:50
0.0 /5
645
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی