آجاک - acak آینده پژوهی

تاثیر زهرمار در جلوگیری از خونریزی های جراحی

تاثیر زهرمار در جلوگیری از خونریزی های جراحی

بررسی های پژوهشگران داخلی گویای آنست که هیدروژل حاوی زهر مار ایرانی می تواند برای جلوگیری از خونریزی های جراحی مورد استفاده قرار گیرد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، کنترل خونریزی بعد، قبل و در حین عمل جراحی، جهت به حداقل رساندن خونریزی و مرگ و میر دارای اهمیت مهم است. در بیماران مصرف کننده داروهای ضد انعقاد همانند هپارین، پتانسیل لخته شدن خون کاهش یافته و این افراد در معرض خطر خونریزی قرار دارند.
پژوهشگران ایرانی در مطالعه ای یک هیدروژل حاوی زهر مار ایرانی، که روش آسان برای جلوگیری از خونریزی های جراحی حتی در حضور درمان ضد انعقاد است را طراحی کردند.
در این زمینه فراکسیون F1C1 جدا شده از سم ماراکیس اریناتوس که قویترین پروکواگولانت (افزایش فعالیت پیش انعقادی) بود جهت تهیه ژل استفاده شد.
محققان این پژوهش با تاکید بر این که این یافته ها مورد کارآزمایی بالینی قرار خواهد گرفت، پیشنهاد کرده اند بعد از تحقیقات تکمیلی تولید این ماده مورد توجه قرار گرفته و جهت درمان بیماران مورد استفاده قرار گیرد.
این تحقیق با عنوان "طراحی و توسعه روشی نوین جهت فرمولاسیون یک داروی هموستات (بند آورنده خون) مشتق شده از زهر مار افعی ایرانی اکیس کاریناتوس" از طرف مهدی بلالی مود انجام شده و نتایج حاصل از آن بوسیله پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور انتشار یافته است.1400/03/27
23:35:22
0.0 /5
685
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی