آجاک - acak آینده پژوهی

بیشتر از 200 نفر موفق به دریافت اقامت ویژه مهاجرت در ایران شدند

بیشتر از 200 نفر موفق به دریافت اقامت ویژه مهاجرت در ایران شدند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف جذب و پشتیبانی از نخبگان غیر ایرانی علاقمند به اقامت در ایران، تسهیلاتی در نظر گرفته است که تابحال بیش از۲۰۰ نفر متقاضی اقامت در این کشور موفق به دریافت اقامت ویژه مهاجرت شدند.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران در چهار دهه گذشته میزبان جمعیت زیادی از مهاجران کشورهای همسایه بوده است، خیلی از این مهاجران با وجود تمام مشکلات توانستند در دانشگاه های برتر ایران تحصیل کنند، خیلی از آنها با شکوفایی استعدادهای خاص خود در حوزه های مختلف، کسب وکارهای موفقی راه اندازی کنند و خیلی از اتباع سایر کشورهای جهان تمایل دارند تا بعنوان یک نخبه در کشور ایران زندگی و رشد و شکوفایی خویش را در جامعه ایران پیگیری کنند.
برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با هدف جذب و اعطای حمایت های مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری از سال قبل آغاز شد، سامانه ای که می کوشد تا با فراهم کردن مجموعه ای از خدمات و تسهیلات برای مهاجران نخبه و کارآفرین، اقامت و زندگی آنها در ایران را راحتتر کند و زمینه های رشد و شکوفایی و بهره مندی کشور از استعدادهای آنها را فراهم آورد.
ارایه دفترچه اقامت ویژه که به مدت سه تا پنج سال این دسته از مهاجران را از تمدید سالانه مدارک اقامتی معاف می کند یکی از خدمات این برنامه است، با داشتن دفترچه اقامت ویژه، مهاجران می توانند به جز حق رای از تمامی حقوق شهروندی در ایران برخوردار شوند.
در قالب این برنامه، تابحال بیشتر از ۲۰۰ نفر که متقاضی اقامت در ایران بودند، موفق به دریافت دفترچه اقامت ویژه شدند.
حمایت های این سامانه شامل چهار بخش است، بخش اول آن شامل تسهیلات اقامتی سه ساله، پنج ساله، ۱۰ سال و دراز مدت در ایران است که این حمایت به راه افتاده است و فازهای حمایتی بعدی هم توسعه می یابد.
استقرار در زیست بوم کارآفرینی و نوآوری ایران، امکان استفاده از تسهیلات و حمایت های معاونت علمی از نخبگان که می تواند مشمول مهاجران نخبه بین المللی شود و امکانات آموزشی و رفاهی از دیگر برنامه های حمایتی این سامانه است.
متقاضیان برای ثبت نام و دریافت این خدمات می توانند به سایت http: //iconnect.isti.ir معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رجوع کنند.منبع:

1400/03/18
13:42:19
0.0 /5
544
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی