آجاک - acak آینده پژوهی

ستاری سامانه های هوش مصنوعی شهاب و فراشناسا را افتتاح نمود

ستاری سامانه های هوش مصنوعی شهاب و فراشناسا را افتتاح نمود

آجاک: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در پردیس هوش مصنوعی شرکت دانش‎ بنیان خلق کننده سامانه های «شهاب» (شبکه هوشمند ابری) و «فراشناسا» (راهکار جامع احراز هویت غیرحضوری) از این دو سامانه رونمایی نمود.


سورنا ستاری با حضور در پردیس هوش مصنوعی این شرکت دانش‎ بنیان چهارمین شماره کتاب «دیدبان هوش مصنوعی» که سالنامه کارهای فعالان مختلف هوش مصنوعی کشور است هم رونمایی نمود.
به گزارش روز سه شنبه شرکت دانش‎ بنیان پارت، شبکه هوشمند ابری شهاب، نخستین زیرساخت جامع پردازشی هوش مصنوعی در کشور است که با توان پردازشی بالا و با هدف تسهیل راه اندازی کسب وکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده شده است. سوپر کامپیوتر شهاب هم اکنون شامل زیرساخت پردازشی و بازارچه خدمات هوشمند ابری شهاب است و در آینده‌ی نزدیک، به سکوی مبتنی بر وب نیز تجهیز خواهد شد.
این شبکه هوشمند ابری، با داشتن طیف گسترده‎ای از GPU ها، کسب‎ وکارهای هوش مصنوعی را برای پردازش لحظه ای داده های ویدئویی، تصویری، متنی و عددی به بهترین و پرسرعت ترین تجهیزات زیرساختی مجهز می کند و شرکتها و سازمان های مبتنی بر تکنولوژی هوش مصنوعی بدون نیاز به سرمایه گذاری های کلان به آسانی می توانند به ارائه خدمات بپردازند. شبکه هوشمند ابری شهاب با تامین زیرساخت های پردازشی، فرصتی برای کسب وکارها به وجود می آورد تا هزینه و دغدغه نگهداری تجهیزات و پشتیبانی خدمات را نداشته باشند و انرژی و زمان خودرا تنها بر فرایندهای حیاتی خود متمرکز کنند و در نتیجه، سرمایه های خودرا به سمت سودآوری بیشتر هدایت کنند.
همین طور سامانه «فراشناسا» یک سامانه احراز هویت غیرحضوری است که عملیات احراز هویت افراد را با بهره گیری از خدمات هوش مصنوعی شرکت و زیرساخت قدرتمند سخت افزاری «شبکه هوشمند ابری» این شرکت (شهاب)، انجام می دهد.
پردیس هوش مصنوعی پارت، در دانشکده‌ی مهندسی فردوسی با هدف برقراری ارتباط نزدیک تر و گسترده تر شرکت دانش بنیان پارت با جامعه‌ی علمی کشور طراحی و به راه افتاده است. در پی ارتباط این شرکت دانش بنیان با دانشگاه ها از سال ۱۳۹۷ و حمایت آن از بیش از ۲۰ رویداد ملی و بین المللی دانشگاهی، پردیس هوش مصنوعی پارت راه اندازی شد.
هدف این پردیس مستقر در دانشکده فردوسی، پیشبرد و ترویج فرهنگ پژوهش و نوآوری در صنعت به کمک دانشگاه، ایجاد ارتباط فعال و سازنده با جوامع علمی و پژوهشی و ارتباط نزدیک و مستقیم با اساتید و دانشجویان، ایجاد زمینه مناسب برای جذب پژوهشگران، نخبگان و دانشمندان ایرانی و پشتیبانی از پروژه های نوآورانه دانشجویی و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه هوش مصنوعی است.
در این مراسم، همین طور تفاهم‎نامه سرمایه ‎گذاری بین دو شرکت دانش بنیان به امضا رسید.
منبع:

1400/03/15
12:49:16
0.0 /5
617
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی