آجاک - acak آینده پژوهی

فضاپیمای باری چین در ایستگاه فضایی پهلو گرفت

فضاپیمای باری چین در ایستگاه فضایی پهلو گرفت

به گزارش آجاک فضاپیمای باری چین که حامل تجهیزات و وسایل بود در مادول اصلی ایستگاه فضایی این کشور پهلو گرفت.


به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری شینهوا، فضاپیمای «تیانژو -۲» (Tianzhou-۲ ) یا به زبان چینی «کشتی آسمانی» ساعت پنج و یک دقیقه صبح امروز به وقت پکن در مادول اصلی ایستگاه فضایی چین به نام Tianhe یا «هارمونی آسمان ها» پهلو گرفت.
دفتر مهندسی فضایی سرنشین دار چین اعلام نمود: این فضاپیما ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه شامگاه شنبه به وقت پکن توسط راکت «لانگ مارچ ۷» از مرکز پرتاب فضایی Wenchang در جزیزه «هاینان» در چین به فضا پرتاب شد.
فضاپیمای «تیانژو -۲» که طول عمر یک ساله ای برای آن طراحی شده است، حامل لوازم مورد نیاز برای فضانوردان آتی همچون مواد غذایی برای خدمه «شنژو -۱۲» (Shenzhou-۱۲) است که ماه آینده برای اقامت سه ماهه در این ایستگاه پرتاب می شود. این فضاپیما همینطور حامل دو تن پیشرانه است.
تیانژو -۲، دومین مأموریت از ۱۱ مأموریتی است که برای تکمیل نخستین ایستگاه فضایی چین در حدود سال ۲۰۲۲، مورد نیاز است. این مأموریت به دنبال پرتاب مدول Tianhe در اواخر ماه آگوست که نخستین مدول ایستگاه فضایی چین است، انجام شد.
این ایستگاه فضایی سه مدوله رقیب ایستگاه بین المللی فضایی به حساب می آید. ایستگاه بین المللی فضایی توسط کشورهایی همچون آمریکا،، روسیه و ژاپن پشتیبانی می شود. آمریکا مانع حضور چین در ایستگاه بین المللی فضایی شده است.
طبق اعلام رسانه های چینی، پرتاب فضاپیمای باری تیانژو -۲ در ماه جاری به علل فنی به تعویق افتاد.


1400/03/10
17:26:04
0.0 /5
539
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی