آجاک - acak آینده پژوهی
رییس پلیس فتا استان تهران:

پلیس در حوزه امنیت و فرآیندی حامی استارتاپ ها است

پلیس در حوزه امنیت و فرآیندی حامی استارتاپ ها است

به گزارش آجاک رئیس پلیس فتا استان تهران اظهار داشت: پلیس در حوزه امنیت و فرآیندی بر مبنای تعریف قانون حامی همیشگی استارتاپ ها است


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، سرهنگ «داوود گودرزی» روز جمعه در بازدید از دهمین نمایشگاه اینوتکس در پارک فناوری پردیس اضافه کرد: بیشتر شرکت کنندگان افرادی جوان هستند که ایده های خیلی خوبی برای عرضه دادند. بعضی از این ایده ها می توانند برای توسعه در جاهای مختلف راه گشا باشند.
گودرزی افزود: در مقام پلیس حامی استارت آپ ها هستیم و تمام تلاش خویش را می نماییم موتور پیش ران توسعه کشور با سرعت بیشتری جلو رود. چه از منظر امنیتی و از نظر فرایندی، آنچه که قانون برای ما تعریف کرده و در چهارچوب وظایف ما هست، بطور قطع حمایت خواهیم کرد.
وی در مورد استفاده از دستاوردهای این شرکت ها در فرایندهای روزانه پلیس اظهار داشت: یکی از شاخه هایی که نیروی انتظامی هم از آن استفاده می نماید، بهره گیری از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان است. در حوزه پلیس سایبری احساس نیاز بیشتری کرده ایم و تلاش کرده ایم در خیلی جاها با این عزیزان تعامل داشته باشیم و از یک سری ظرفیت آنها استفاده نماییم.
گودرزی در مورد حمایت پلیس از استارتاپ ها اظهار داشت: بطور قطع یکی از مولفه های اصلی توسعه استارت آپ ها، مولفه های امنیتی است. پلیس فتا بعنوان لابراتوار خروجی تمام موضوعات امنیتی می تواند در حوزه تهدیدات، اطلاعات بسیار باارزشی در دسترس این عزیزان قرار دهد و فرآیند فنی و امنیتی آنها را تسهیل کند و امنیت آنها را بالا برود.
وی تصریح کرد: در حوزه پلیس تلاش کردیم با تالیف یک دستور عمل، امکان صدمه پذیری در مقابل حملات سایبری را کاهش دهیم. اگر استارت آپ ها با عنایت به این دستورعمل و بر مبنای سناریوهای واقعی، موارد اشاره شده را مراعات کنند، صدمه پذیری بسیار کمتر خواهد شد.
دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۱) از روز ۲۸ اردیبهشت شروع شد و تا روز ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در پارک فناوری پردیس ادامه دارد.منبع:

1400/03/01
10:18:27
0.0 /5
705
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی