آجاک - acak آینده پژوهی

ساخت شبكه ماهواره ای اطراف ماه

ساخت شبكه ماهواره ای اطراف ماه

به گزارش آجاک سازمان فضایی اروپا به منظور کمک به مأموریت های آینده به ماه، می خواهد یک شبکه ارتباطی و ناوبری از ماهواره ها را در اطراف قمر زمین ایجاد نماید.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این سازمان بنابراین حالا مطالعه ای را در مورد طرح های احتمالی برای ساخت این شبکه که «مون لایت» (Moonlight) نامیده می شود، شروع کرده است و از شرکتهای خصوصی برای دریافت پیشنهاد استفاده می نماید.
این شرکت ها شامل شرکت «ساری سَتِلایت تکنولوژی» انگلیس و شرکت خدمات پرواز فضایی مستقر در ایتالیا به نام «تلسپازیو» هستند.
«دیوید پارکر» مدیر اکتشافات انسانی و رباتیک سازمان فضایی اروپا، اظهار داشت: مشتاقانه منتظر بحث در مورد این مورد هستیم که چگونه شبکه «مون لایت» (مهتاب) می تواند از تلاشهای اکتشاف جهانی حمایت کند و در این حوزه با شرکای خود مانند ناسا گفت و گو می نماییم.
سازمان فضایی اروپا اعتقاد دارد، نخستین سازمانی است که عرضه چنین سرویس خدماتی را در ماه بر عهده گرفته است. سازمان فضایی اروپا می خواهد نخستین ماهواره را به نام Lunar Pathfinder در سال ۲۰۲۴، برای مطالعه مدارها و قابلیت های ارتباطی به ماه پرتاب کند.
ماهواره Pathfinder الان در شرکت انگلیسی ساری ستلایت (Surrey Satellite) در دست ساخت است.
«پل ورهوف» مدیر ناوبری سازمان فضایی اروپا، اظهار داشت: داشتن یک شبکه دائمی ارتباطاتی در ماه به این مفهوم است که فضاپیماها دیگر مجبور به حمل سیستم های خود نیستند. در نهایت، این شبکه همینطور می تواند خدمات ناوبری و موقعیت یابی GPS را بر روی ماه عرضه نماید.


1400/02/31
18:27:12
0.0 /5
562
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی