آجاک - acak آینده پژوهی

ماهواره تشخیص موشك از فلوریدا پرتاب شد

ماهواره تشخیص موشك از فلوریدا پرتاب شد

آجاک: شرکت «ائتلاف پرتاب و راه اندازی» یک فروند ماهواره جدید هشدار دهنده موشک را از فلوریدا برای نیروی فضایی آمریکا به مدار زمین ارسال کرد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، راکت«اطلس V» ساعت ۱۳: ۳۷ پس از ظهر سه شنبه به وقت محلی از «مجتمع ۴۱» در ایستگاه نیروی فضایی «کیپ کاناورال» (EDT) به آسمان پرتاب شد. تنها بعد از یک دقیقه پرواز، این موشک با سرعت دو هزار مایل در ساعت (۳۲۱۸ کیلومتر در ساعت) حرکت کرد.
براساس اعلام نیروی فضایی آمریکا، این ماهواره که به نام «SBIRS GEO ۵» شناخته می شود، پنجمین ماهواره در یک سری ماهواره هایی بشمار می رود که از حسگرهای مادون قرمز برای تشخیص پرتاب موشک در سراسر جهان استفاده می نمایند.
این ماهواره که توسط شرکت «لاکهید مارتین» تولید شده، نخستین فروند از ماهواره های SBIRS GEO است که بر روی یک سکوی ارتقا یافته پرواز می کند تا قابلیت ضد لرزش بهتر و قدرت بیشتری را فراهم آورد.
طبق اعلام شرکت لاکهید مارتین، یکی از سنسورهای مادون قرمز این ماهواره «زمین را بطور مداوم اسکن می کند» تا توانایی هشدار موشکی راهبردی جهانی را بصورت شبانه روزی فراهم آورد.
به گفته این شرکت، حسگر دیگری به نام step-starer، دارای یک سیستم دقیق اشاره و کنترل برای اسکن «مناطق خاص اطلاعاتی مورد علاقه» است.
شرکت «ائتلاف پرتاب و راه اندازی» (ULA) اضافه کرد: مرحله دوم موشک «اطلس V»، ماهواره SBIRS را حدود ۴۳ دقیقه بعد از پرتاب به مدار مورد نظر بر فراز اقیانوس هند آزاد کرد.
این شرکت پرتاب کننده در نظر دارد ششمین و آخرین ماهواره SBIRS را در سال ۲۰۲۲ پرتاب کند.
شرکت «ائتلاف پرتاب و راه اندازی» (ULA)، ارائه دهنده خدمات پرتاب و راه اندازی فضاپیما به دولت آمریکا است. این شرکت بعنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین سیستم های فضایی «لاکهید مارتین» و «بوئینگ»، دفاع فضایی و امنیتی در دسامبر ۲۰۰۶ با ترکیب تیم های دو شرکت شکل گرفت. مشتریان ائتلاف پرتاب و راه اندازی (ULA) دولت آمریکا شامل وزارت دفاع و ناسا و همین طور سازمان های دیگر هستند.منبع:

1400/02/30
22:54:33
0.0 /5
498
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی