آجاک - acak آینده پژوهی

نتایج دومین فراخوان طرح های پژوهشی مشترك ایران و تركیه

نتایج دومین فراخوان طرح های پژوهشی مشترك ایران و تركیه

طرح های منتخب مشترک پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای در قالب برنامه TUBITAK-MSRT-NIMAD Joint Call ۲۰۲۰ (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توبیتاک و نیماد) معرفی گشتند.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، به دنبال اعلان دومین فراخوان طرح های پژوهشی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در قالب برنامه TUBITAK-MSRT-NIMAD Joint Call 2020 در مهر ماه ۱۳۹۹ که به دریافت ۱۷۲ طرح تحقیقاتی مشترک پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای منجر گردید، داوری های فنی و علمی از راه سامانه های ویژه بارگذاری و داوری طرح ها در دانشگاه تبریز بعنوان مسئول کارگروه همکاریهای علمی ایران و ترکیه، موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) و هم سازمان پژوهش و فناوری ترکیه (توبیتاک) انجام شد.

فرایند بررسی اولیه مدارک ارسالی توسط کارشناسان هر حوزه انجام گرفت و سپس ۱۵۶ طرح نهایی که مطابق موارد درخواستی هردو طرف بارگذاری و ارسال شده بودند در دیماه ۱۳۹۹ وارد مرحله داوری شدند.
داوری علمی طرح های غیر حوزه علوم پزشکی (MSRT) با دعوت از اعضای هیات علمی و محققین از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور انجام شد و برای هر طرح دو داور منتخب از محققان سراسر کشور اختصاص یافت. در کشور ترکیه هم داوری ها توسط توبیتاک با اختصاص سه داور به هر طرح انجام گرفت.

با جمع بندی نظرات داوران هر دو کشور و امتیازات کسب شده در اردیبهشت سال ۱۴۰۰، تعداد ۲۵ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای ارائه شد.
بودجه اختصاص داده شده برای هر طرح منتخب پژوهشگران ایرانی ۶۰۰ میلیون ریال و برای پژوهشگران ترکیه ای به صورت متغیر بین ۱۷۰.۰۰۰ تا ۳۰۰.۰۰۰ لیر ترکیه تعیین شده است که پس از تنظیم و امضای قراردادها وانجام تعهدات مجریان طرح پرداخت خواهد شد.

پژوهشگران منتخب دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته؛ می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت همکاریهای علمی و بین المللی بین المللی دانشگاه تبریز با آدرس ایمیل irtu@tabrizu.ac.ir تماس حاصل کنند.
محققان حوزه علوم پزشکی هم می توانند جهت کسب اطلاع از نتیجه داوری به وبگاه موسسه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) رجوع کنند.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، اسامی طرح های منتخب مشترک پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای از راه این لینک قابل دسترسی است.
منبع:

1400/02/29
13:02:05
0.0 /5
488
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی