آجاک - acak آینده پژوهی

بومی سازی ۲۰ ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در كشور

بومی سازی ۲۰ ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در كشور

آجاک: 20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور با کمک دانش بنیان ها برای جلوگیری از واردات و خروج ارز از کشور بومی سازی و تولید می شود.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، همیشه حامی شرکت هایی است که در تلاش هستند تا بازار داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی کشور را رونق دهند.
محصولاتی که تنور گرمی دارند و سال ها است بازار پررونق آن در اختیار دیگر کشورها است. این اتفاق سبب شده که محصولات غیرقانونی و قاچاق نیز به وفور وارد کشور شود.
اما تولید داخلی این محصولات که ارتباطی مستقیم با سلامتی افراد جامعه دارد، می تواند در کنار تامین سلامت مصرف کنندگان نقشی جدی در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.
به گونه ای که ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نموده در یک برنامه پنج ساله، مقرر است ۲۰ ماده اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور تولید شود.
موادی چون ویتامین آ پالمیتات، آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل تترا پالمیتات، آسکوربیل گلوکزید و کوجیک اسید دی پالمیتات همچون مواد اولیه و کاربردی مورد نیاز در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی به شمار می روند.
محصولاتی استاندارد که با کمک توان و تخصص شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه به تولید می رسد و روانه بازار خواهد شد.
این برنامه پنج ساله که در قالب ۲۰ پروژه ملی در حال اجرا می باشد، علاوه بر اشتغالزایی در کشور همین طور می تواند ۶۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان آورد.
در این برنامه تلاش می شود تا مواد اولیه حوزه آرایشی که بر پایه پالمتیک اسید یا ایزوپالمتیک هستند و تنوع و حجم بالایی از مصرف و ارزبری را دارند، توسط شتاب دهنده ها و شرکت های دانش بنیان به تولید برسد.منبع:

1400/02/25
20:46:05
0.0 /5
675
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی