آجاک - acak آینده پژوهی
معاون پارك علم و فناوری بوشهر:

محصول واحد فناور دشتستان برای مقابله با دیابت تجاری سازی شد

محصول واحد فناور دشتستان برای مقابله با دیابت تجاری سازی شد

به گزارش آجاک ایرنا- معاون نوآوری و فناوری پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر اظهار داشت: ˮنان دیابتیˮ تولید واحد فناور مستقر در مرکز رشد شهرستان دشتستان بعد از گذراندن مراحل تحقیقاتی و ستاندن مجوز سازمان غذا و داروی کشور به مرحله تجاری سازی رسید.


ابوالحسن بهرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اضافه کرد: واحد فناور "پیشروان جم تاج" که از سال ۹۷ در مرکز رشد دشتستان مستقر است با فعالیت در قالب یک تیم سه نفری موفق شدند ایده خودرا تجاری سازی و با ستاندن برند فروش آنرا در کشور شروع کنند.
مدیر عامل این واحد فناور در رابطه با این محصول نوآورانه اظهار داشت: این فرمول تولید نان جو با اثر گذاری مستقیم روی پانکراس که به تولید انسولین می پردازد، میزان قند خون مبتلایان به دیابت را تا میزان بالایی می کاهد طوریکه بعد از مدتی پزشک اجازه قطع تعدادی از داروها را به این بیماران می دهد.
مرضیه لر اضافه کرد: این محصول برای بیمارانی که شرایط حادتری از بیماری را تجربه می کنند و نیاز به تزریق روزانه انسولین دارند نیز میزان دوز این دارو را تا میزان قابل توجهی می کاهد.
وی افزود: این فرمول از نان جو که بعد از گذراندن آزمایش ها و داوری گوناگون مجوز سازمان غذا و دارو را کسب نمود، موجب کاهش اشتها و ولع به شیرینی خوری می شود که بطور مستقیم بر کاهش قند خون اثر می گذارد و علاوه بر آن انرژی کافی را برای بدن تامین می کند.
مدیرعامل واحد فناور پیشروان جم تاج با اعلان اینکه بوشهر بعد از استان یزد دارای بیشترین تعداد بیماران مبتلا به دیابت است اظهار داشت: ایده اولیه تولید این محصول روی استفاده از غلات بعنوان پر مصرف ترین ماده غذایی در سفره ایرانیان برای مقابله با دیابت متمرکز شد و از جایی که جو خالص بیشترین کاربرد را در این امر دارد به سمت تولید نان جو حرکت کرد.
لر افزود: با بررسی نان های جو موجود در بازار و ستاندن بازخورد از مصرف کنندگان مشخص شد که خشکی و تخته ای بودن این محصولات تمایل به مصرف آنها را کاهش داده است، بدین سبب اجرای ایده تولید نان جو با فرمولی متفاوت بدون افزودن آرد گندم و جوش شیرین و سایر افزودنی ها از سال ۹۷ آغاز شد.


وی اظهار داشت: در اولین گام تجاری سازی، بیشترین میزان این محصول در استان بوشهر و با تناژ ۱۰۰ کیلوگرم در هفته عرضه شده است که در هدف گذاری صورت گرفته، میزان تولید باید به ۱۰ تن در یک هفته برسد تا فروش گسترده در سطح کشور و صادرات محصول محقق شود.
مدیر عامل واحد فناور پیشروان جم تاج و صاحب برند "دیاجو" اظهار داشت: برای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید شرکت های نوآور و دانش بنیان لازم است حمایت های لازم در انجام فرآیندهای اداری و تسهیلاتی صورت گیرد.
لر اضافه کرد: حمایت های دانشگاهی در کنار استفاده از ظرفیت پارک علم و فناوری برای پیشرفت اهداف اینطور شرکتها بسیار موثر است.
وی افزود: واحدهای فناور و دانش بنیان درجامعه ناشناخته مانده اند و برگزاری یک نمایشگاه بین المللی در استان بوشهر در شناخته شدن این شرکتها و دستاوردهای آنها کارساز است.
مرضیه لر عنوان های بانوی کارآفرین برتر در همایش کارآفرینی سال ۹۷ و مربیگری تیم ملی کارآفرینان دانش آموزی و کسب مقام در مسابقات کارآفرینی آفریقای جنوبی را در کارنامه دارد.
عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر روز یکشنبه در نشست با مسئولان پارک علم و فناوری خلیج فارس و واحدهای فناور و دانش بنیان این مجموعه اظهار داشت: از این واحد فناور برای اعطای تسهیلات صندوق کارآفرینی و دیگر موارد برای توسعه تولید حمایت لازم صورت می گیرد.منبع:

1400/02/23
10:43:26
0.0 /5
481
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی