آجاک - acak آینده پژوهی

همایش جهانی پژوهش و نوآوری كووید-19

همایش جهانی پژوهش و نوآوری كووید-19

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (معادل 13 تا 14 می 2021) از ساعت ۱۵: ۳۰ تا ۲۰: ۳۰ (در هر دو روز)، میزبان همایش جهانی پژوهش و نوآوری کووید-19 (Global COVID-19 Research and Innovation Forum) خواهد بود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، طبق آنچه اعلام شده اهداف این مجمع جهانی دارای دوبخش است:
هدف اولیه: ادامه سرعت بخشیدن به پژوهش هایی که می تواند به مهار گسترش کووید-19 کمک نماید و منجر به تسهیل مراقبت بهینه بیماران مبتلا شود؛ در حالیکه نوآوری را در هر زمینه پژوهشی کاملا ادغام کند.
هدف ثانویه: پشتیبانی از اولویت های پژوهشی به روشی که منجر به توسعه بسترهای جهانی پژوهش شود، به آمادگی برای اپیدمی های پیشبینی نشده بعدی کمک نماید و پژوهش های فوری، توسعه و دسترسی عادلانه به مداخلات موثر –شامل و نه محدود به تشخیص، درمان و واکسن- را تشویق کند.
علاقمندان می توانند برای مشاهده فرم ثبت نام به آدرس https: //who-e.zoom.us/webinar/register/WN_Oadb767YTuCPgrrOCp6Wvg رجوع کنند.
مسؤولیت تاریخی و اصلی سازمان جهانی بهداشت (WHO) مدیریت یک نظام جهانی در جهت کنترل شیوع بین المللی بیماری است. از سال 1951 میلادی، قانون اساسی WHO اختیار تصویب مقررات «طراحی شده برای پیشگیری از شیوع بین المللی بیماری» را به مجمع جهانی بهداشت (WHA) اعطا کرده که بعد از تصویب توسط این مجمع، برای همه کشورهای عضو WHO لازم الاجرا شده است.
در ماه می سال 2015، شصت و هشتمین مجمع جهانی بهداشت به درخواست 194 کشور عضو از WHO خواستند تا یک ائتلاف جهانی گسترده برای توسعه طرح تحقیق و توسعه WHO بعنوان یک مکانیسم سازوکار و ابزاری برای راهنمایی فنی قدم به قدم تحقیق و توسعه و پشتیبانی از تحقیقات در خلال بیماری های همه گیری، تشکیل دهد.
سپس دانشمندان جهانی کووید-19 در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو در تاریخ 11 تا 12 فوریه 2020 همدیگر را ملاقات کردند تا به ارزیابی سطح دانش فعلی در مورد ویروس جدید، توافق بر سر سوالات مهم پژوهشی که احتیاج به پاسخ فوری دارند و یافتن راه هایی برای تسریع و تأمین بودجه پژوهش های اولویت دار برای پیشگیری از این شیوع و آمادگی برای موارد آینده بپردازند.
مجمع جهانی منجربه توافق بر سر دو هدف اصلی شد. نخستین هدف تسریع در تحقیقات نوآورانه برای کمک به مهار گسترش اپیدمی و تسهیل مراقبت از افراد صدمه دیده بود. هدف دوم پشتیبانی از اولویت های پژوهشی در برای کمک به بنیادهای تحقیقاتی جهانی به امید آموختن از واکنش به همه گیری فعلی برای آمادگی بهتر برای اپیدمی پیشبینی نشده بعدی بود.
پس از آن، WHO شبکه ای از محققان جهانی را گرد هم آورد که از آن زمان در مورد اولویت های پژوهشی بحث کرده، روش ها را توسعه داده و از راه صدها مشاوره علمی مجازی که شامل هزاران دانشمند در سرتاسر جهان است، شواهد نوظهور را ارزیابی کردند.
از طریق این تلاش ها، آمادگی و واکنش اضطراری از افزایش اقدامات پژوهشی و بهبود همکاری تحقیق و توسعه بهره مند شدند. در حالت ایده آل، این تلاشهای هماهنگ باید تغییرات جهانی را تسریع کند، هماهنگی بیشتر را توسعه دهد و دامنه فناوری های پزشکی موجود برای درمان بیماری های عفونی را افزایش دهد. تاثیر اصلی باید سریع تر و با پاسخ های موثرتری به موارد اضطراری سلامت عمومی در سرتاسر جهان باشد.
طبق اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، جامعه سلامت جهانی، دولت ها، محققان و جوامع کشورهای کم درآمد و متوسط، شرکای توسعه محصول، شرکتهای دارویی و بیوتکنیکی، اتحادیه حامیان مالی باید به همکاری مشترک ادامه دهند. تلاشهای هماهنگ سبب افزایش سرمایه گذاری در تحقیقات برای فناوری های پزشکی مناسب، اطمینان از دسترسی عادلانه و منصفانه به آنها و مقرون به صرفه بودن در جوامع نیازمند می شود.WHO همچنان به استفاده از قدرت دعوت خود برای تحقق بخشیدن به این چش انداز ادامه می دهد، اما موفقیت متکی به تلاشهای هماهنگ همه ذی نفعان خواهد بود.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این عرصه می توانند به آدرسhttps: //covid19crc.org/event/global-covid-19-research-and-innovation-forum/ مراجعه نموده یا در صورت سوالات بیشتر با ای میل rdblueprint@who.int و mafungan@who.int مکاتبه کنند.1400/02/21
11:04:45
0.0 /5
689
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی